11 października 2010

    Pamiętam jak zaczęła się moja przygoda z paintballem. Pierwszy kontakt na nieistniejącej już strzelnicy przy ul.Dworcowej. Potem szybka decyzja …kupno sprzętu…i była już drużyna   :-)   

    Wyjazdy na duże gry scenariuszowe w których brałem udział  uświadomiły mi, że można taką imprezę stworzyć  w Grudziądzu. ,,Good Morning Vietnam’’ – zorganizowany po raz pierwszy w Forcie Małej Księżej Góry, doczekał się kolejnych edycji. Każdorazowo na innym, coraz większym terenie i z stale rosnącą liczbą uczestników. Paradoksalnie trzecia edycja GMV była ostatnią …różnice zdań, co do kierunku w którym powinna iść drużyna stały się powodem dla którego część członków postanowiła odciąć się od dotychczasowej podwórkowej amatorszczyzny i wypracować formułę zgodną z ogólnie przyjętymi, respektowanymi przez wszystkich graczy, zasadami tego sportu. Czas pokazał że to właściwa droga.

     Goodfellas – toruńska drużyna speedballowa powstała w 1999 roku. Jednak dopiero ostatnie 2-3 lata to poważne granie w speedball – to sportowa odmiana coraz bardziej popularnego w naszym kraju paintballa. Nie w lesie z klimatami militarnymi, ale na specjalnych polach z przeszkodami gdzie rywalizują drużyny 3 i 5 osobowe. W Polsce działają obecnie 2 ligi. Pięcioosobowa liga PLP (1 i 2 dywizja) oraz PLP5 i PLP3 (1, 2 i 3 dywizja). W drużynie grają zawodnicy z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska oraz  Grudziądza. Profesjonalizm na który postawili w szczególności: Tomek Kowalski i Artur Krupiński przedstawiciele Grudziądzkiego paintballa zaowocował ogromnym sukcesem. Goodfellas zdobyli Mistrzostwo Kraju! Dziś można z dumą  powiedzieć że Grudziądz ma Dwójkę Mistrzów Polski w tej dziedzinie …o której zapewne jeszcze nie raz usłyszymy …więcej na stronie drużyny   www.goodfellas.pl/

Musisz się zalogować aby móc komentować.